Енергоефективна продукція вирощування

Підвищення енергозбереження / Енергоефективне вирощування власної продукції

Це вигідно – в цій невеличкій статті хочемо поділитися з Вами своїми думками щодо глобальних проблем та шляхів їх вирішення.

Підвищення енергозбереження вирощування продукції

Перша проблема, якої хочу торкнутись та  про яку говорить світова спільнота – це світовий голод, який крокує широкими кроками планетою, до того ж цифри кажуть, що нас на планеті вже 8 млрд осіб, тому проблема стоїть дуже гостро.

Друга проблема – проблема енергозбереження, а в теперішній час в нашій країні – це ще і періодична відсутність електроенергії. Тож, хочу відкрити або продовжити тему вирощування харчових продуктів (цілорічно) власними силами та автономно від енергоносіїв.

Енергоефективна продукція вирощування

Як Вам така ідея? Енергоефективне вирощування продукції

✅ Тобто кожен із нас може спробувати вирішити глобальну проблему на рівні своєї сім’ї.

Трохи інформації із новітніх розробок: наразі в 2022 році в Фінляндії запустили першу в світі пісочну батарею, технологія якої дозволяє накопичувати влітку енергію сонця та витрачати в зимовий час на потреби міста Канкаанпяя в Західній Фінляндії. Система має більший потенціал, аніж розраховували винахідники. Пісок – це дешевий екологічний матеріал, який місяцями може зберігати теплову енергію сонця.

В Голландії в 2018 році будувалась теплиця майбутнього з особливим склом, в яке було вбудовано тонкі смужки сонячних комірок, завдяки яким воно працює як сонячна батарея, це скло тестували в Греції і воно показало гарні результати тепло та енергозбереження теплиці.

Теплиці майбутнього / Енергоефективна продукція вирощування

Теплиця майбутнього

В Британській Колумбії в горах створені суспільні теплиці, в яких використовується неймовірна технологія нагріву землі під теплицею та утримання його цілий рік, а також дають гарний врожай цілорічно. При зимовій температурі -20-25С в теплиці температура не спускається нижче 0 С через використання сонячних технологій. Також в цій теплиці використовують трубу під стелею «законсервоване сонце» з датчиком, при нагріванні повітря в теплиці вмикається вентилятор та скеровує тепле повітря вниз по трубі під землю, воздух, йдучи по трубам під землею передає своє тепло землі, а охолодженим виходить на поверхню. Саме тому така теплиця є енергоефективною.

Теплиця для дому

В Канаді, в провінції Альберта люди власними силами на 5 сотках створили пермакультурне місто та цілорічний сонячний біовегетарій, який повністю забезпечує потреби всієї родини цілий рік. Сад оснащений системою збирання дощової води, яка використовується в обігрівальному водяному колекторі. Прибудована до будинку теплиця оснащена піччю, завдяки чому можна збирати врожай помідорів вже наприкінці червня – на початку липня. І це при тому, що навіть на вулиці помідори зазвичай в цій провінції не визрівають. Чистота вихлопу тепла печі дорівнюється до газового, тобто він дуже чистий, не має гарі, копоти, конденсату, що осідає на стінках труби. У кліматі Канади, де взимку температура часто сягає -40 градусів, всього 4 продуктивні місяці на рік, проте незважаючи на те, що заморозки приходять вже у вересні, і завдяки впровадженню пермакультурних методів, врожай можна збирати аж до листопада.

Це тільки пару прикладів того, яка велика кількість альтернативних джерел енергії існує, та постійно винаходиться, до того ж деякі можна втілити і самостійно на власній ділянці, було б бажання та час.

Сонячні панелі

Все ж традиційно у нас для опалення теплиць (для вирощування продукції ще і взимку) використовують або котли (електричні, газові, твердопаливні, і т.н.), або інфрачервоні обігрівачі, або сонячні панелі, та ін. Тож, для вирішення проблеми енергозбереження (а у нас в країні ще і періодичної відсутності електроенергії) можна обрати будь-який варіант збереження електроенергії, або повної автономності від енергоносіїв, як це роблять в інших країнах.

Позика на карту

Успіхів Вам, автономності та гарних врожаїв)